Pedostomatológia

Ošetrenie detí je častokrát postrachom nielen pre dieťa a jeho rodičov, ale aj pre mnohých zubných lekárov :) My máme s ošetrovaním detí dlhoročné skúsenosti a pristupujeme k nemu hravo.

Dôležité je navštíviť nás včas, kým dieťatko ešte nič nebolí. My si s malým pacientom budujeme kamarátsky vzťah, všetko mu poukazujeme, vysvetlíme, spriatelíme sa. Vaša úloha rodiča je taktiež veľmi podstatná. Je dobré, aby ste chodili so svojim potomkom na kontroly pravidelne od útleho veku a pripravili dieťa na to, čo sa bude diať. V mliečnom chrupe sa kazy šíria omnoho rýchlejšie ako na trvalých zuboch a keď dieťa vidíme prvýkrát opuchnuté a boľavé, priateľská atmosféra sa buduje veľmi ťažko. Navyše zdravé mliečne zuby sú jedným z  predpokladov, že z vášho dieťaťa vyrastie “dospelák” so zdravým trvalým chrupom.

O tom ako u nás ošetrenie detských pacientov prebieha, kedy prísť prvýkrát na návštevu a o mnohom ďalšom o detských zuboch sa dočítate na našom blogu.

Neoddelitelnou súčasťou pedostomatológie je pečatenie zubov – aby sa čerstvo prerezané zúbky vašich detí nekazili, preventívne sa ošetria touto bezbolestnou a neinvazívnou metódou.Tento zákrok samozrejme tiež poskytujeme.

Z cenníka:

Zákrok: Cena s DPH:
Deti - založenie zdravotnej dokumentácie, intraorálne vyšetrenie, návrh liečebného plánu 30 €
Motivácia, inštruktáž, nácvik čistenia pomôckou 30 €
Mliečne zuby - výplň (fotokompozit, skloionomér) 65 €